Mokytojams

„Classroom“ kursui priklausančių „Meet“ susitikimų valdymas

Kiekvienas „Google Classroom“ kursas turi jam priklausančią „Google Meet“ sritį, kurios nuoroda rodoma kurso antraštėje.
Šioje srityje kuriami „Meet“ pokalbių kambariai yra laikini – sukuriami nuorodą paspaudusio mokytojo ir sunaikinami kai visi dalyviai palieka pokalbį.

Mokiniams bandant prisijungti prie susitikimo, kuriame dar nedalyvauja mokytojas, rodomas klaidos pranešimas.
Todėl gera praktika yra kurso „Meet“ srities adresą pamokų metu laikyti paslėptą. Likus 15 minučių iki pamokos pradžios įjunkite nuorodos rodymą mokiniams.

Vienu metu galima būti prisijungus prie kelių „Meet“ kambarių. Kaip užtildyti garsą, sklindantį iš neaktualių naršyklės skirtukų, skaitykite dažniausių klausimų skiltyje.


Įėję į pokalbių kambarį, įsitikinkite, kad esate kūrėjas – tą indikuoja skydas su spynele, kairėje apatinės juostos pusėje.

Visų „Meet“ susitikimo dalyvių rodymas

Nuo 2020 rudens, „Google Meet“ turi funkciją rodyti visus susitikimo dalyvius.
Papildomų priedų nebereikia.

Susirinkimo nustatymuose suradę meniu punktą „Keisti išdėstymą“, pasirinkite „Išklotas kaip išklotinė“ ir apačioje pasirinkite maksimalų dalyvių skaičių.


Jei anksčiau buvote įdiegę priedą „Google Meet Grid View“, išdiekite jį:
Chrome: meniu (trys vertikalūs brūkšneliai viršuje dešinėje) rinkitės „Nustatymai“, atsidariusiame nustatymų puslapyje (kairėje apačioje) – skyrelį „Plėtiniai“ ir suradę „Google Meet Grid View“ spauskite „Pašalinti“.
Firefox: meniu (trys horizontalūs brūkšneliai viršuje dešinėje) rinkitės „Priedai“, atsidariusiame puslapyje kairėje – skyrelį „Plėtiniai“ ir suradę „Google Meet Grid View“ jį išjunkite arba išdiekite spausdami tris taškelius -> Pašalinti.

Dalijimasis „Google Drive“ katalogais

Jei norite pasidalinti „Google Drive“ katalogo turiniu su kitais, jam reikia įjungti „Pasiekti gali visi, turintys nuorodą“ bendrinimo režimą.

Svarbu: kai keliate savo „Google Drive“ esančius failus į „Google Classroom“, visi jų naudojami išoriniai failai privalo būti kurso dalyviams pasiekiamame kataloge. Tai ypač galioja į „Google Slides“ įkeltiems garso ir video failams – jie privalo būti patalpinti klausytojui pasiekiamame kataloge.
Geriausia bendrinti vieną šakninį katalogą (pvz. pavadinimu „Viešas“) – visi jame esantys failai ir subkatalogai paveldės bendrinimo nustatymus.

Žemiau pateikiama trumpa instrukcija ką spausti ir ką rinktis iššokusiuose dialogo languose.
Įmanoma sukurti ir labiau apribotą bendrinimo scenarijų, bet šis būdas yra patogiausias. Visų bendrinto katalogo failų išoriniai vartotojai negalės matyti; tik tuos, kuriais pasidalijate.

Įjungus bendrinimą katalogui, į iškarpinę (clipboard) bus nukopijuota prieigos nuoroda. Ją turintys galės matyti visus katalogo failus.

Jei paskutiniame žingsnyje, apačioje, pasirinktumėte „Prieiga: Gali tvarkyti, pridėti ir redaguoti“, nuorodą turintys asmenys galės kelti ir keisti failus. Tokio tipo prieigą suteikite tik patikimiems asmenims ir gerai saugokite nuorodos adresą. Geriausia, jei tokio tipo prieiga būtų laikina.
Norint ilgą laiką bendrai naudoti katalogą, rekomenduojama įvesti reikiamų žmonių el.pašto adresus trečiame žingsnyje ir nekurti viešos prieigos jam.

Ekrano įrašymas su „Captura“

Kompiuterio ekrano ir vaizdo kameros įrašymui galima naudoti nemokamą atviro kodo programą „Captura“.

Naujausia versija: https://github.com/MathewSachin/Captura/releases/tag/v9.0.0-beta3.1 (parsisiųskite Captura-Setup.exe)

Ja galima įrašinėti visą ekraną, vieną langą ar pažymėtą regioną.
Ant filmuojamo vaizdo galima rašyti virtualiu rašikliu.

Ekrano įrašymas su „VokoScreen“

Kita nemokama, laisva programa ekrano ir vaizdo kameros įrašymui – „VokoScreenNG“.

Ją parsisiųsti galima iš https://linuxecke.volkoh.de/vokoscreen/vokoscreen-download.html

(Windows SafeScreen gali rodyti pavojaus pranešimą dėl skaitmeniškai nepasirašyto failo. Galite jį ignoruoti, virusų nėra. Jei abejojate, parsiųsto failo patikrinimui galima naudoti virustotal.com)

Programa turi lietuvišką vartotojo sąsają.

Piešimui ekrane – „SmoothDraw“

„SmoothDraw“ – programa, naudojama žymaus Khan Academy instruktoriaus Sal Khan.

Ji paprasta, nemokama, nesudėtinga išmokti. Veikia su spaudimui jautriais pieštukais (stylus).

Parsisiųsti galima adresu www.smoothdraw.com/sd (rinktis „Download Installer“).

„Google Classroom“ mokymai

Yra sukurtas „Google Classroom“ kursas mokytojams, kuriame dedami mokymų video ir atsakoma į klausimus.

Kurso kodas: ckrw24v